Depilacja woskiem

Depilacja woskiem to szybka i dość skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia z miejsc takich jak nogi, pachy i okolice bikini. Polega na mechanicznym wyrwaniu włosków przy użyciu płynnego wosku naturalnego. Nakłada się go na wybrane miejsce, czeka, aż
zastygnie, a następnie odrywa się go razem z włoskami i ich cebulkami. Po zabiegu depilacji woskiem skóra jest gładka przez okres od 2 do 5 tygodni. 

Zabieg depilacji woskiem polega na tym, że wosk podgrzewa się tak, by uzyskać jego półpłynną postać, a następnie nakłada się go na skórę zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Wosk przykleja się do włosków, a gdy zastygnie, zrywa się go, co pozwala nie tylko
usunąć zbędne włoski, ale także ich cebulki, przez co włosy osłabiają się i konieczność ich depilacji staje się rzadsza.

Podczas depilacji woskiem ciepły wosk (ale nie gorący – należy uważać, żeby woskiem się nie poparzyć!) rozprowadza się za pomocą szpatułki na wybranym miejscu na skórze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie przykłada się do wosku pasek materiału i czeka się, aż wosk zastygnie. Kiedy to nastąpi, napina się skórę, a materiał odrywa się szybkim, zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Włoski zostają w ten sposób usunięte (wyrwane) razem z cebulkami, ponieważ przyklejają się wraz z woskiem do materiału.

Depilację woskiem można przeprowadzić również bez użycia pasków materiału. W tym celu należy użyć specjalnego rodzaju wosku – po jego nałożeniu i zastygnięciu odrywa się szybkim ruchem płat wosku razem z przyklejonymi do niego włoskami.

  • Ogromną zaletą depilacji woskiem jest 3-4 tygodniowa przerwa między zabiegami. Podczas tego czasu możemy cieszyć się gładką skórą. Poza tym, regularnie wykonywana depilacja woskiem osłabia włoski, które z czasem stają się cieńsze.
  • Metoda depilacji woskiem sprawdzi się w przypadku miejsc takich jak ręce, pachy, ramiona, nogi i pachwiny (okolice bikini). 
  • Przy użyciu depilacji woskiem panie mogą również usuwać niewielki wąsik nad górną wargą.
  • Zabieg depilacji woskiem mogą wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy najczęściej chcą usunąć zbędne owłosienie z pleców, klatki piersiowej czy spod pach.
  • Osoby z żylakami, popękanymi naczynkami, alergią, chorobami skóry, obrzękami i niską krzepliwością krwi powinny zrezygnować z zabiegu. .
 
  • Przed wykonaniem każdego zabiegu przeprowadzamy indywidualny wywiad kosmetyczny, który pozwala nam uzyskać niezbędną wiedzę na temat ewentualnych przeciwskazań 
  • Gładka, pozbawiona włosów skóra